גלגל הרפואה השמאני

wheel.png

כשאנחנו רוצים ליצור מרחב ריפוי או מרחב תמיכה בדרך, אנחנו מבקשים את העזרה של 4 הרוחות.

ארבעת הצדדים צפון-אדמה, מזרח-אויר, דרום-אש ומערב-מים.

 

בצפון נמצאת האדמה, הקרקע היציבה עליה אנחנו דורכים. האדמה מייצגת את החיבור העמוק בתוכנו ואת החיבור לטבע ולכל היצורים החיים. החיה של הצפון היא צב יבשה. הצב יכול להיות מחובר לבית שלו בכל מקום בו הוא נמצא.

 

מזרח יסוד האויר, האויר, החלק הקל ביותר של ההוויה שלנו, הנשימה שלנו. השמש עולה במזרח ונותן לנו את הבהירות של הדברים. את ההתחלה של התהליך, את הצעדים הראשונים של הדרך. העיט שחי במזרח, עף גבוה קרוב לשמש ויכול לראות מלמעלה את הדברים, את הדרך שעברנו ואת הסימנים לדרך שעוד לפנינו.

 

דרום יסוד האש, כשהשמש עולה ונמצא בצהרי היום, הוא נמצא בדרום. זמן קיץ. זמן שיא. האש של הדרום המקור לחיים מלאי תשוקה ואהבה. לעשות דברים בדרך מיטיבה, משחקית. האש תומכת בנו בפריון ובמיניות. אנחנו רוצים אש טובה. מספר חיות נמצאות בדרום, הנחש שהארס שלו פוצע, אבל גם מרפא. הדורבן חיה מלאה קוצים, שאוהבת מין ושעשועים וכמובן הקויוט, ששם לנו אתגרים בדרך. כדי שנוכל לראות כמה אנחנו חזקים ורוצים.

 

מערב המים, העולם הרגשי. השמש שוקע במערב. סוף האור מגיע, השמש נכנס פנימה לתוך עצמו, תזכורת שהגיע הזמן לחזור הביתה, להתכנס, להקשיב. המים זורמים וכשהמים שלנו נקיים, אפשר לצלול פנימה ולראות את המים העמוקים. את האמת הפנימית שלנו. החיה של המערב היא הדוב, הדוב חולם בחורף את איך שהעולם רואה אותו.


אמא אדמה, נמצאת למטה. האמא של כולנו, היא מחברת את כולם ונותנת לנו אדמה בכל צעד שאנחנו עושים. תומכת בנו מלמטה ועוזרת לנו לנוח כשאנחנו צריכים לנוח. אמא אדמה נותנת לנו את כל מה שאנחנו צריכים. נתינה אינסופית, ללא תנאים.

אבא שמים וסבא שמש, נמצאים מעלינו ושופכים עלינו אור, על כל היצורים החיים, על העצים, החברים שהולכים על 4, על אלו שעפים בשמים או שוחים בים. על בני באדם והאבנים. השמש זורח בכל בוקר, בפשטות, מבלי להתלבט. בכל בוקר.

 

סבתא ירח, שליטה של הלילה, עוזרת לנו לראות כשחשוך. היא מזיזה ומשפיעה על כל המים בעולם, בשקט.